Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kłopoty z tylną wycieraczką OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    kowal 2002, dzięki że przeniosłeś temat. Nie mam nic na swoja obronę czyt. lenistwo.

    DJ MŁODY, fajnie opisałeś swój problem. Różnica polega na tym że ja mam kombi. Chyba muszę to dopisać do profilu. Rozebrałem silniczek (nie cały) i to wygląda tak. Chyba muszę rozkręcić to podłużne po lewej. Pytanie brzmi dlaczego to się zepsuło i czy to na pewno silniczek.

    Numer katalogowy: 1Z9 955 711 PA5

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    Teraz tak patrzę na zdjęcie z aukcji i widzę że z drugiej strony tego pinku można chyba zdemontować plastik.

    Komentarz


    • #27
      @ mr.suchy
      mam to samo. U mnie sprysk dziala a wycieraczka stoi jak widly w gnoju i ani drgnie.
      rozebralem ta blache i tam mialem mnostwo syfu. Sciagnalem ten plastik - odkrecasz ta jedna srubke torx i ciagniesz ten plastik do gory - spoko nie urwie sie jest dosc elastyczny.

      Pod nim jest plytka z elektronika - odkrecasz kolejny maly torx i delikatnie ja podwazasz. Pod nia bedziesz mial 2 male piny i 2 duze - te duze to musi byc zasilanie silnika. Podpinasz sie napieciem pod silnik i sprawdzasz czy sie kreci. Jesli kreci to polowa sukcesu juz osiagnieta.
      Teraz rozbiorka dalej..... aby dostac sie do plasikowego kolka zebatego widocznego na twoim zdjeciu.

      Wydaje mi sie ze trzeba bedzie wybic trzpien z wieloklinem na ktory nachodzi ramie wycieraczki - wg mnie trzeba bedzie pobijac od strony wieloklinu bo nie jestesmy w stanie rozebrac tego mechanizmy przekladniowego co widac u Ciebie na zdjeciu. Wszystko musi wyjsc w calosci
      pozdrawiam
      dudi

      Komentarz


      • #28
        może to coś podpowie

        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
        pozdrawiam Adam
        Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


        Spontany Katowickie

        Komentarz


        • #29
          Panowie szybkie pytanie. Tylną wycieraczkę odkręcam poprzez podniesienie tego plastikowego, czarnego kaptura ? Płytkę o której mówić można kupić ?

          Komentarz


          • #30
            mr.suchy, tak i nakrętka chyba 10. Tylko uważaj przy ściąganiu ramienia wycieraczki ( podważaniu, przeginaniu itd ), żeby nie uszkodzić szyby. Najbezpieczniej byłoby użyć ściągacza.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez DJ MŁODY
              może to coś podpowie

              ]Obrazek"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
              nic nie podpowie bo to nie jest wycieraczka z kombika

              [ Dodano: Pon 14 Mar, 16 09:23 ]
              Zamieszczone przez mr.suchy
              Panowie szybkie pytanie. Tylną wycieraczkę odkręcam poprzez podniesienie tego plastikowego, czarnego kaptura ? Płytkę o której mówić można kupić ?
              mozna kupic...... pewnie w ASO ale cena chyba kazdego :box
              pozdrawiam
              dudi

              Komentarz


              • #32
                dudix83, wiesz co nas łączy oprócz zepsutej wycieraczki ? Swoja Octavie kupiłem w Sosnowcu :-)

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez dudix83
                  Zamieszczone przez DJ MŁODY
                  może to coś podpowie

                  ]Obrazek"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                  nic nie podpowie bo to nie jest wycieraczka z kombika

                  [ Dodano: Pon 14 Mar, 16 09:23 ]
                  Zamieszczone przez mr.suchy
                  Panowie szybkie pytanie. Tylną wycieraczkę odkręcam poprzez podniesienie tego plastikowego, czarnego kaptura ? Płytkę o której mówić można kupić ?
                  mozna kupic...... pewnie w ASO ale cena chyba kazdego :box
                  Zdjęcie pomaga i to bardzo - mam sedana i silniczek jest taki sam. Płytka zresztą też. U mnie widoczne były nadpalenia lutów i specyficznie śmierdziało. W Aso nie występuje płytka do przelutowania. Silniczek kompletny około 450 zł jak dobrze pamiętam. Ja kupiłem za 230 z Alegro. Jest sporo sztuk takich i podobnych więc warto dopytać czy to ten model. Jak oznaczenia będą różniły się JEDNĄ literką (A,B,C czy D) nie ma znaczenia.
                  Ten nowy kupiłem z metalową całą osłoną i już nie ma tej plastykowej klapki.
                  Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
                  Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
                  A teraz jest 1,4 TSI z 2012

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzisiaj odkręcę wycieraczkę i wyciągnę cały silniczek. Jednak mam wrażenie że i tak będę zmuszony kupić używkę ponieważ na ale ale występuje tylko zestaw naprawczy, który składa się z plastikowego koła.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez mr.suchy
                      ...Jednak mam wrażenie że i tak będę zmuszony kupić używkę
                      za 230 nówka na gwarancji a używka może być taka sama wadliwa. Kosztuje około 100-150 zł a wszyscy sprzedawcy twierdzą że działały do końca a gwarancja tylko rozruchowa.
                      Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
                      Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
                      A teraz jest 1,4 TSI z 2012

                      Komentarz


                      • #36
                        kkuligowski, dzwoniłem przed chwilą do ASO. Cena 480,00 zł z 2 letnia gwarancją.

                        [ Dodano: Pon 14 Mar, 16 18:43 ]
                        Jakie macie patenty żeby wyciągnąć wycieraczkę z bolca ?

                        [ Dodano: Pon 14 Mar, 16 19:10 ]
                        Chyba znalazłem podpowiedź.

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez kkuligowski
                          Zdjęcie pomaga i to bardzo - mam sedana i silniczek jest taki sam. Płytka zresztą też.
                          silniczek sam w sobie moze i taki sam ale plytka na bank jest inna

                          ponizej link do silnika jaki jest w kombiku O2
                          silniczek wycieraczki tyl octavia II kombiu - Szukaj w Google

                          w sedanie i dzie sprysk przez silniczek a w kombiku jest sprysk w lampie 3 swiatla stopu

                          [ Dodano: Pon 14 Mar, 16 23:27 ]
                          Zamieszczone przez mr.suchy
                          Dzisiaj odkręcę wycieraczkę i wyciągnę cały silniczek. Jednak mam wrażenie że i tak będę zmuszony kupić używkę ponieważ na ale ale występuje tylko zestaw naprawczy, który składa się z plastikowego koła.
                          ja sciagnalem i probowalem dzisiaj rozruszac caly mechanizm lecz ani drgnal. Silniczek podpiaelm na krotko i kreci. U mnie zatalo sie ramie w obudowie na ktorym jest wieloklin na wycieraczke. Przy probie wybicia obudowa pekla. Zamowilem uzywke i przed montazem odpowiednio ja spryskam i nasmaruje......
                          pozdrawiam
                          dudi

                          Komentarz


                          • #38
                            dudix83, zapodaj zdjęcia jak będziesz to robił. Dziękuje.

                            Komentarz


                            • #39
                              zdjecie ponizej to moj ex mechanizm tylnej wycieraczki po sciagnieiu metalowej oslony..
                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                              mnostwo syfu, rdzy....

                              teraz fotka jak wyglada mechanizm po "wybiciu" trzpienia z wieloklinem na ktory nachodzi ramie wycieraczki
                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                              nie szlo ruszyc - obrocic palcami mechanizmu na tej przekladni zebatek

                              a tak to wyglada od gory - niestety obudowa - odlew - pekl :evil:
                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                              nagromadzilo sie tam tyle syfu ze nie szlo tym obrocic - wrecz spuchlo wewnatrz odlewu.
                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                              a tutaj zakupiony , uzywany mechanizm tylnej wycieraczki po sciagnieciu metalowej oslony

                              ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                              pozdrawiam
                              dudi

                              Komentarz


                              • #40
                                jeśli jesteśmy przy temacie tylnej wycieraczki, to czy jest opcja kupienia uszczelek/osłonek gumowych które są przy ramieniu tylnej wycieraczki w O2 FL combi?
                                czyściłem korozje wokół lampek podświetl. rejestracji i coś mnie skusiło odkręcić tapicerke tylnej klapy, tam ku mojemu zdziwieniu korozja na maksa:/ i ślady prawdopodobnie osolenia(po zimie) wokół wycieraczki, zacieki..i rdza od wew.. już chyba wiem skad miałem wode w miejscu koła zapasowego..
                                The truth is out of there..

                                Komentarz


                                • #41
                                  strabek, uszczelka 1Z5 955 758 , jakieś 7-8 pln w ASO.
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Dzięki za odpowiedź, w sklepach moto twierdzili, że trzeba kupić ramię wycieraczki..
                                    U mnie to tak wygląda..
                                    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                                    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                                    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                                    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                                    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                    Czy przeciekająca uszczelka może byc powodem zbierania sie wody w mscu koła zapasowego czy szukać dalej przyczyny i rozkrecac lampy i zderzak.. ?
                                    The truth is out of there..

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      strabek, zależy jak luźna jest ta uszczelka u Ciebie, i jak dużo wody się pojawia. Na pewno było by widać wodę na plastikowym progu bagażnika coś jak na tej focie :

                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        szczerze mówiąc, wolałbym żeby taka ilość wody się pojawiła bo wiedziałbym skąd ta woda w kole zapasowym. Niestety tak jak na zdjęciu nie miałem, praktycznie kilka kropelek od czasu do czasu były..
                                        Ale była woda w takim gumowym kanale, w którym jest wiązka kabli ( prawdopodobnie od czujników parkowania) pod podłogą bagażnika
                                        The truth is out of there..

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          strabek, to może właśnie po tej wiązce woda wpływa do bagażnika? Patrzyłeś czy ten przepust jest cały i czy dobrze siedzi w karoserii?
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Jakiś czas temu też w kole zapasowym miałem wodę (nie dużo). Wyciągnij koło zapasowe wejdź do bagażnika, zamknij klapę i niech ktoś wyleje wiadro na dach...daj znać.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              strabek, tak mi się jeszcze przypomniało z tą wodą, że w Kombi był problem z pękającą lampą 3 stopu, sprawdź, bo może tamtędy wpływa ta woda do bagażnika...
                                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                tą lampę kupiłem nową 2 lata temu bo była faktycznie pęknięta..raz siedziałem w bagażniku i tata lał wodą, pare kropel przedostało się przez korki w bagażniku ale przy normalnej eksploatacji i jeździe w deszczu, woda tak nie ma szans tam wpłynąć..
                                                ale musze jeszcze raz tak spróbować póki mam ściągniętą tapicerkę klapy, muszę jeszcze tak jak pisze Kowal sprawdzić tą wiązkę kabli
                                                The truth is out of there..

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  dudix83 możesz dokładniej opisać jak wybiłeś ten trzpień (na siłę)

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez duzy616
                                                    dudix83 możesz dokładniej opisać jak wybiłeś ten trzpień (na siłę)
                                                    jesli os obrotu wycieraczki sama nie wychodzi, tylko trzeba ja wybijac to nie ma sensu jej ruszac. Jest ona lozyskowana na dwoch tulejach slizgowych, jak tulejki stana, trzeba wypchnac os razem z tulejami z oryginalnych gniazd tulejek - CZYTAJ - lozyskowanie dalo dupy i nic juz z nim nie bedzie.
                                                    Pozdrawiam, Robreg.
                                                    ----
                                                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X